Op zaterdagmiddag 12 april 2025 organiseert de Historische Kring Driel een lezing over het indrukwekkende verhaal van Tom Land die tijdens de oorlog in Driel was ondergedoken. Een verhaal dat tot voor kort onbekend was bij de historische vereniging van Driel en ook voor de meeste inwoners van het dorp nieuw zal zijn.
De lezing wordt verzorgd door historicus Freddie Coenders en begint om 14.00 uur in zalencentrum De Oldenburg, Hofplein 1 in Driel. Toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage in de collectebus wordt gewaardeerd.
Vlak voor de jaarwisseling werd de Historische Kring Driel benaderd door Tom Land. Hij vertelde dat hij als kleuter samen met zijn iets oudere zus Gaby tijdens de oorlog in Driel zat ondergedoken. Beide Joodse kinderen waren liefdevol opgenomen in het Drielse gezin van Jan en Hanneke van Binsbergen om zo aan de Jodenvervolging door de nazi’s te ontkomen.
Hoewel Tom zich nooit zo met zijn oorlogsverleden had beziggehouden, wilde hij nu, op 85-jarige leeftijd, zijn onderduikperiode op schrift laten stellen. Niet alleen om dit verhaal voor het nageslacht vast te leggen, maar bovenal als een eerbetoon aan het moedige echtpaar Van Binsbergen.
Freddie Coenders, historicus en tevens voorzitter van de Historische Kring Driel, heeft Toms verhaal opgetekend en geeft daar op zaterdagmiddag 12 april 2025 in Driel een lezing over. Hij zal daarbij ingaan op de oorlogsgeschiedenis van beide families en specifiek op Toms onderduikperiode in Driel. Ook plaatst hij het geheel in de context van de Holocaust en van operatie Market Garden.
Daarnaast besteedt hij ook aandacht aan de connectie die bestond tussen de families Land en Frank. Otto Frank was namelijk een bevriende zakenrelatie van Toms vader, en zijn dochter Anne Frank, be-kend van haar postuum uitgegeven dagboek, heeft Tom als baby zelfs eens in haar armen genomen en liefdevol vertroeteld.
· Blijf op de hoogte via Facebook, Instagram, X, Bluesky of via de nieuwsbrief, inschrijven onderaan de pagina.
· Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Overbetuwe.nieuws.nl? Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].