Aftrap stemprocedure BIZ-plannen Centrum Management in Elst

06 nov 2019, 16:39 Nieuws
20190919 141000
Overbetuwe Nieuws Petra Scheutjens

Het Centrum Management Elst (CME) heeft plannen om over te gaan van de reclamebelasting-regeling naar een zogenaamde BIZ (Bedrijven Investerings Zone). De afstemprocedure staat gepland op woensdag 13 november.

Het centrum van Elst staat er goed voor; het is zaak om nu een en ander te borgen voor de toekomst. Samenwerken en collectief investeren is meer nodig dan ooit. CME, ondernemers, vastgoedeigenaren en de gemeente Overbetuwe hebben zich verenigd in een initiatiefgroep. Daarbij stellen ze na een gedegen onderzoek en informele draagvlakmeting een gezamenlijke BIZ voor.

Toegevoegde waarde van BIZ

De toegevoegde waarde van een BIZ is vooral het gezamenlijk optrekken met elkaar. Met een BIZ dragen niet alleen de ondernemers, maar ook de vastgoedeigenaren bij. Bovendien profiteren zij gezamenlijk van de economische vitaliteit en leefbaarheid van het gebied.

Afstemprocedure

Op 13 november a.s. start de stemprocedure voor de draagvlakmeting. Vanaf 17.30 uur kunnen ondernemers en vastgoedeigenaren hun stem uitbrengen bij Bistro Wijnbar Bonte Veren aan de Dorpsstraat 38 in Elst. Diegenen die hierbij niet aanwezig kunnen zijn, krijgen het stembiljet persoonlijk overhandigt of per post toegestuurd.

‘Alleen ga je sneller, samen kom je verder’

In december worden de stemmen geteld en zal duidelijk worden of het CME verder kan gaan met de Bedrijven Investerings Zone. Deze BIZ moet komen te staan voor een nog meer bredere samenwerking en betrokkenheid, aan de hand van de kernwoorden: gastvrij, compleet, economisch verantwoord, duurzaam en vooral SAMEN.