Brandweer Heteren oefent incidentbestrijding gevaarlijke stoffen (IBGS)

05 apr 2022, 20:33 Nieuws
bastiaan meerburg2
Bastiaan Meerburg

Heteren -Stoeterij Airbornewas maandagavond 4 april het oefenterrein van brandweer Heteren. Door regelmatig scenario's te oefenen blijven de manschappen alert en de skills up-to-date. Burgemeester Patricia Hoytink-Roubos keek vol belangstelling toe.

Uiterst voorzichtig te werk

Dit keer was het een incidentbestrijding gevaarlijke stoffen (IBGS) inzet, waarbij twee 'slachtoffers' betrokken waren. Om de situatie zo dicht mogelijk bij de realiteit te houden lagen er vaten met (zogenaamde) tabletten met de giftige stof. Tijdens de oefening moesten de manschappen bedachtzaam te werk gaan, in plaats van direct in actie komen zoals bij een brand.

De kans dat de brandweer met gevaarlijke stoffen in aanraking komt wordt steeds groter. Gevaarlijke stoffen zijn steeds makkelijker via internet te verkrijgen. Ook de stof die in de 'giftige tabletten' van deze oefening wordt in Nederland gebruikt bij ongediertebestrijding.

♦♦♦

Adverteren op Overbetuwe.nieuws.nl ? Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders.

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail: [email protected].

De redactie is te bereiken via [email protected].