
De centrale eindexamens in het voortgezet onderwijs in mei gaan niet door vanwege het coronavirus, laat het ministerie van Onderwijs dinsdagochtend weten.
Scholen mogen op basis van de schoolexamens bepalen of leerlingen zakken of slagen. Die tellen normaal gesproken voor de helft mee voor het eindcijfer. Toch roept Minister Arie Slob (Onderwijs) de scholen op om in lijn met de verscherpte coronamaatregelen de schoolexamens zo veel mogelijk op afstand te doen.
“We vragen momenteel veel aan leraren en leerlingen willen een goede voorbereiding op hun examens. Met deze ingrijpende beslissing is er duidelijkheid”
De minister voor Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media, beseft dat er veel wordt gevraagd van scholen en leerlingen. Met de maatregelen biedt de overheid de ruimte aan scholen om het schoolexamen af te ronden en op basis hiervan leerlingen te diplomeren zodat zij kunnen starten aan hun vervolgopleiding. De overheid blijft de situatie monitoren en blijft in overleg met alle partijen om zo nodig aanvullende maatregelen te nemen.