
Wat klinkt dat mooi; een goedkopere zorgverzekering doordat de gemeente meebetaalt! Maar let goed op of de kosten van de premies niet hoger uitvallen dan uw huidige zorgverzekering!
Aangenomen dat gemeente Overbetuwe het beste voorheeft met de minima, lijkt het erop dat Menzis de duurdere zorgverzekering beschikbaar stelt voor hun (toekomstige) klanten. Als je niet beter weet, ga je ervan uit dat je goedkoper uit zal zijn als je via de gemeente de verzekering afsluit. Als je elke cent om moet draaien dan is elk tien euro die je extra per maand moet betalen teveel.
Het gesprek met de adviseur van Menzis op de informatiedag was verhelderend. Er werd uitgelegd wanneer je ervoor in aanmerking kwam. Met een mooi schema op het beeldscherm, kon je meteen zien hoeveel de maandelijks kosten uit zouden vallen. De gemeentelijke bijdrage en de korting was er al afgehaald. Het zag er best goed uit, al die bedragen die eraf gingen.
Desondanks leken de bedragen aan de hoge kant. Onderzoek wees ook uit dat de standaard verzekeringen van Menzis inderdaad behoorlijk lager uitvielen, zelfs zonder dat de gemeente eraan bijdroeg. Een gewone basisverzekering kost 111 euro (Menzis Basis Voordelig). De basisverzekering via de gemeente 150,68 euro, mét korting en bijdrage van gemeente zijn de kosten 127,31 euro (GarandVerzorgd met tandartsverzekering). Daar zit een groot verschil in! Wordt er meer vergoed? Waarschijnlijk wel. Maar waar ligt hierin de winst voor de minima?

Screenshot van website van Menzis
Het advies is; blijf kritisch op de zorgverzekering! Een aanbieding die te mooi is om waar te zijn, is dat vaak ook zo. Als je verder gaat uitzoeken hoe het zit blijkt het toch anders in elkaar te zitten. Neem de moeite om eens kritisch naar de zorgverzekeringen te kijken. Er zijn genoeg vergelijkingssites waar je de verschillende zorgverzekeringen kunt vergelijken. Zo kan je aardig besparen op je uitgaven. Kijk goed naar wat er in de verschillende pakketten zitten en maak een verstandige keuze. Mensen die in de bijstand zitten, of op andere manier bij de minima horen, hebben al weinig te besteden. Ze zijn meestal niet in de gelegenheid om tegen onrecht te strijden. Ze hebben soms nauwelijks de energie om de dag door te komen. Als er hulp wordt geboden, dan moeten ze er ook op vooruit gaan.