Politie maakt einde aan bezetting spoor bij Herveld

03 okt , 22:42 • 112
HEITINK_20261003_Actievoerders_blokkeren_Betuwelijn_bij_Herveld_15
Persbureau Heitink
HERVELD - Actievoerders van Geef Tegengas en Kappen met Kolen hebben zaterdagmiddag 3 oktober de Betuweroute bij Herveld geblokkeerd.
Ongeveer twintig demonstranten betraden rond het middaguur het goederenspoor. Vier van hen ketenden zich vast aan de rails. Door de blokkade werd het goederenvervoer stilgelegd.

Meerdere eenheden

De politie kwam met meerdere eenheden ter plaatse. Volgens de berichtgeving van zaterdagmiddag zijn ongeveer vijftien mensen aangehouden. Vier vastgeketende actievoerders bevonden zich op dat moment nog op het spoor.
Met de actie protesteerden de groepen tegen het vervoer van kolen en andere fossiele brandstoffen en tegen wereldwijde mensenrechtenschendingen. Ook eisten zij een Nederlands wapen- en handelsembargo tegen Israël. De Betuweroute vormt een belangrijke verbinding voor goederentreinen tussen de Rotterdamse haven en de Duitse grens.
Het was niet de eerste keer dat deze actievoerders het spoor in onze gemeente bezet hielden.

♦♦♦

·         Blijf op de hoogte via Facebook, Instagram of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
·         Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Overbetuwe.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
2025 07 02 17h29 26
loading

Loading articles...

Loading