De droogte neemt de komende dagen verder toe. Donderdag wordt motregen verwacht, maar volgens Weeronline stelt dat weinig voor. Vanaf zondag neemt de kans op buien toe, maar het blijft uitzonderlijk droog.
Het neerslagtekort loopt daardoor de komende weken op.
In februari en maart viel ook minder neerslag dan normaal. In maart was het zelfs recorddroog met 5 millimeter neerslag tegen 56 millimeter normaal. Daarnaast was het behoorlijk zonnig. Daardoor begon het groeiseizoen op 1 april droog.
In het groeiseizoen wordt het neerslagtekort bijgehouden. Als meer water verdampt dan er valt, is er een neerslagtekort. Op een zonnige dag kan 3 tot 4 millimeter water verdampen. Sinds 1 april is 17 millimeter meer vocht verdampt dan er viel. De komende twee weken loopt het tekort naar verwachting op tot meer dan 40 millimeter.
Bron: Nieuws.nl/ANP
· Blijf op de hoogte via Facebook, Instagram, X, Bluesky of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
· Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Overbetuwe.nieuws.nl? Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].