Door de aanhoudende hittegolven in Europa dreigt de waterstand van de Rijn te dalen tot een historisch dieptepunt.
Daardoor ontstaan knelpunten voor het vervoer van steenkool en brandstoffen naar het binnenland en lopen de transportkosten op.
Waterpeil
Het waterpeil van de Rijn wordt onder meer gemeten ter hoogte van de Duitse plaats Kaub, tussen Koblenz en Mainz. Daar is de waterstand inmiddels gezakt tot het laagste niveau sinds 2018, blijkt uit gegevens van de Duitse overheid. Naar verwachting neemt de zogenoemde bevaarbare diepte deze week nog verder af tot de laagste stand sinds het begin van de metingen in 1990.
De Rijn, die over een afstand van ongeveer 1290 kilometer van Zwitserland naar de Noordzee stroomt, is een belangrijke transportroute voor onder meer steenkool, olieproducten, ijzererts en containers met goederen. De dalende waterstand verstoort het goederenvervoer nu al.
♦♦♦
·
Blijf op de hoogte via
Facebook,
Instagram of via de
nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
·
Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via
[email protected].
Adverteren op
Overbetuwe.nieuws.nl? De
bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de
zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op
met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].