
Tijdens een feestelijke bijeenkomst op Hogeschool Leiden zijn vandaag de winnaars van de Nationale Onderwijsprijs 2025 bekendgemaakt. Vanuit het hele land reisden 23 scholen uit het primair en voortgezet onderwijs af naar de Nationale Onderwijsstad om kans te maken op de titel.
De prijs in het primair onderwijs (po) ging naar De Emiliusschool en De Harlekijn uit Son, voor hun inspirerende, inclusieve samenwerking. In het voortgezet onderwijs (vo) ging de prijs naar Het Westeraam in Elst (Gelderland) voor hun innovatieve, modulaire onderwijs.
Staatssecretaris Koen Becking van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap was aanwezig bij de prijsuitreiking en ging in gesprek met verschillende scholen. Zo sprak hij met basisschool De Vijfster uit Capelle aan den IJssel over hun leerlijn geluk en welbevinden. Ook IKC De Klimboom uit Arnhem kwam aan bod: directeur Mette Spruit vertelde over hun unieke vorm van gemeenschapsonderwijs.
De winnaars in het primair onderwijs — De Emiliusschool (voor kinderen met een ernstige meervoudige beperking), basisschool De Harlekijn, dansgezelschap De Stilte en het Parktheater Eindhoven — bundelden hun krachten in het project Binnenste Buiten.
Vanuit nieuwsgierigheid groeide tussen deze partijen een duurzame samenwerking waarbij leerlingen samen activiteiten ondernemen, met als hoogtepunt een bezoek aan het Parktheater, waar ze samen een voorstelling bekijken en zelf het podium op gaan. Leerlingen leren verschillen waarderen, ontdekken wat samenwerken betekent en ervaren plezier in elkaar ontmoeten.
De docenten van de winnende school in het voortgezet onderwijs Het Westeraam in Elst ontwikkelden samen WereldOnderwijs: modulair, thematisch en vakoverstijgend onderwijs waarin leerlingen actief verbanden leggen tussen vakken en ervaren hoe leren ertoe doet — binnen én buiten de school. Alle kerndoelen en basisvaardigheden voor de onderbouw zijn in kaart gebracht, wat zorgt voor een doorlopende leerlijn en sterke samenhang tussen vakgebieden.
Het resultaat is een flexibel en betekenisvol curriculum dat beter aansluit bij de belevingswereld en behoeften van leerlingen.
De Nationale Onderwijsweek wordt georganiseerd door stichting Nationale Onderwijsweek. In het onderwijs vinden continu prachtige ontwikkelingen plaats, met krachtige effecten. Deze verdienen een podium.
Met de Nationale Onderwijsprijs laat de organisatie zien hoe veelzijdig het Nederlandse onderwijs is en met hoeveel inzet en enthousiasme er wordt gewerkt.
· Blijf op de hoogte via Facebook, Instagram, X of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
· Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].
Adverteren op Overbetuwe.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
