Nieuwe wet verplicht ondernemer contant geld aan te nemen

16 nov , 14:00 Nieuws
contant geld analogicus Pixabay
analogicus Pixabay

Winkeliers en horecaondernemers worden verplicht om contant geld aan te nemen, meldt minister Eelco Heinen van Financiën. "Op deze manier kan iedereen mee blijven doen in de maatschappij."

Er gelden uitzonderingen voor zaken met vier of minder personeelsleden en voor winkels en horecagelegenheden die in de nacht geopend zijn.

Uitzondering vanwege veiligheid

Volgens de VVD-minister is die uitzondering gemaakt vanwege de veiligheid van het winkelpersoneel. Als iemand alleen in een winkel staat, is het volgens Heinen geen veilig gevoel om veel contant geld te hebben. De uitzondering geldt ook tussen 22.00 en 06.00 uur. Het gaat dan om nachtwinkels en horecagelegenheden.

Alle andere winkels en horecagelegenheden moeten wel contant geld accepteren, staat in de nieuwe wet. Die wordt gepubliceerd, zodat mensen erop kunnen reageren. Daarna gaat de wet nog naar de Raad van State en moet deze nog worden goedgekeurd door de Tweede en Eerste Kamer.

De verplichting geldt niet voor bijvoorbeeld online-betalingen, telefoonrekeningen en onbemande tankstations.

Bron: Nieuws.nl/ANP

♦♦♦

·         Blijf op de hoogte via FacebookInstagramX of via de nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.

·         Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected].

Adverteren op Overbetuwe.nieuws.nl? De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].

2025 07 02 17h29 26