De Europese Centrale Bank heeft tien mogelijke series ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd.
Europeanen wordt gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
Eerder werden al de twee mogelijke thema's gekozen voor het nieuwe eurobiljet: Europese cultuur en rivieren en vogels. Ook werd al bepaald wat bij beide thema's op ieder biljet verschijnt.
IJsvogel en Beethoven
Bij Europese cultuur bijvoorbeeld prijkt componist Ludwig van Beethoven op het biljet van tien euro. Voor het thema rivieren en vogels is dat een ijsvogel bij een waterval of een rivierpoel. Van die beide motieven zijn nu vijf ontwerpen gepresenteerd.
Meer dan 1200 grafische ontwerpers meldden zich aan, van wie er 25 werden gevraagd om een ontwerp te maken voor een of beide thema's. Hier zit ook een Nederlander bij. Het gaat om de Amsterdamse studio Joost Grootens die afbeeldingen van de beroemdheden maakte.
Een jury bestaande uit experts heeft tien ontwerpen geselecteerd. Tot eind september mogen we stemmen.
Op het stemformulier zie je als eerste het 5 euro biljet, met de pijl links schuif je naar links om de volgende biljetten te bekijken. Je geeft je mening over een hele serie. Vijf met het thema rivieren en vogels, vijf met het thema Europese cultuur.
Waarom nieuwe biljetten?
De nieuwe biljetten worden voorzien van de nieuwste snufjes zoals doorzichtige vensters, bewegende hologrammen en kleurveranderende inkt. Alles om valsemunterij voor te blijven. Deze zullen bijna niet na te maken zijn.
♦♦♦
·
Blijf op de hoogte via
Facebook,
Instagram of via de
nieuwsbrief, inschrijven kan ook onderaan deze pagina.
·
Lokaal(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via
[email protected].
Adverteren op
Overbetuwe.nieuws.nl? De
bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de
zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Overbetuwe Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op
met Leo Christiaens via de telefoon: 06-11087527 of via de mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].